V preteklih dveh tednih je šola zaživela v skupni ustvarjalnosti. Teden kulture smo obeležili z raziskovanjem in izdelovanjem kozolcev, ki so pomemben del slovenske arhitekturne dediščine.

Kozolci so zrasli iz lesa, papirnih materialov, zaživeli so v obliki znamk, slik, kolažev, tehničnih skic ali na odru razrednih gledaliških uprizoritev. Poleg kozolcev so nastale tudi igrače po starem: punčke iz cunj in koruznega ličja.

Sklepni dogodek je potekal kot prireditev in praznovanje ob 60. letnici obstoja šole. Učenci so 13. oktobra, ob dnevu OŠ Danile Kumar, prerezali slavnostni trak in otvorili razstavo, ki poteka v preddverju šole. Vabljeni k ogledu in naj vas bogastvo kozolcev preseneča tudi med prihodnjim potepanjem po Sloveniji!

Besedilo: Uroš Marolt

Fotografije: Janez Arlič, Tina Kompare, Jožica Rupar