V ponedeljek, 14. 6., in torek, 15. 6. 2021, so imeli učenci 7. razreda kulturni dan. Sprehodili so se po soseski BS 7 in spoznali projekt Rastem s knjigo.

V prvem delu jih je prijazna vodička, odlična poznavalka stanovanjske soseske BS, imenovane tudi Ruski car, ga. Lidija Deu, popeljala po soseski, katere del je tudi naša šola. Učenci so slišali marsikatero zanimivost o soseski, hkrati pa tudi podatke o njenih začetkih, razvoju in značilnostih danes. Pot jih je vodila od Bratovševe ploščadi prek vrtičkov, vrtca, knjižnice Glinškova do Ruskega carja in spominskega obeležja 7. september 1941.

V drugem delu pa so spoznali projekt Rastem s knjigo JAK RS, ogledali so si predstavitev bežigrajske knjižnice, nato pa so spoznali letošnje knjižno darilo projekta Rastem knjigo, in sicer antologijo 46 kratkih pripovedi slovenskega pisatelja Mateta Dolenca Kako dolg je čas. Tako je vsak učenec domov odšel z bogatejšim znanjem o šolski okolici z novo knjigo v roki.

Fotografije in besedilo: B. P. L.