Učenci 8. razreda so 22. junija 2021 imeli dan dejavnosti, ki pa je bil drugačen, kot je bil prvotno načrtovan.

V jeseni bi morali učenci oditi na ekskurzijo v Prekmurje, ki pa je zaradi epidemije odpadla. Tako smo jim tokrat družboslovni učitelji Prekmurje “pričarali” kar v šoli.

Učenci so s pomočjo turističnega kratkega filma spoznali nekatere znamenitosti Prekmurja, atrakcije in aktivnosti so tudi sami poiskali s pomočjo spletnih brskalnikov. Raziskovali so preteklost Prekmurja in nastanek meja ter izdelali zanimive plakate. Gospa knjižničarka Darja Roškar, po rodu iz Prekmurja, jim je približala prekmursko narečje pod krošnjami šolskih dreves. V čast letošnjemu slovenskemu nogometnemu prvaku NK Mura pa so odigrali nogometno tekmo.

Učenci so bili nad dnevom navdušeni, nogomet je bil pika na i, obljubili pa so tudi, da bodo s starši poleti sami obiskali Prekmurje. Idej za počitniške izlete imajo sedaj dovolj.

Besedilo in fotografije: Družboslovni učitelji