“There’s nowhere else like London. Nothing at all, anywhere.”

Po zajtrku smo najprej pridno prisostvovali tradicionalni menjavi straže pred Buckinghamsko palačo. Godba na pihala nas je slovesno spremljala tudi na sprehodu čez St. James’s park vse do osrčja Westminstra. Učenci so navdušili s svojimi predstavitvami ob posameznih znamenitostih. Ob Westminstrski opatiji smo se naučili, katero letnico znajo na pamet vsi otroci v Angliji in zakaj. Od blizu smo si ogledali britanski parlament in Elizabetin stolp, ki ga mnogi poljudno imenujejo Big Ben. Prečkali smo Westminstrski most in si z druge perspektive ogledali še južni breg reke Temze, Southbank. Po predahu je sledila obvezna vožnja z dvonadstropnim avtobusom do trga Trafalgar. Ko smo izvedeli vsa zabavna dejstva o admiralu Nelsonu, smo poskrbeli še za hrano za dušo. Zavili smo v Narodno galerijo in si ogledali košček bogate zbirke impresionistov, na čelu z Van Goghom. Pred galerijo smo morali prisluhniti še buskerjem, pouličnim glasbenikom, ki so nam polepšali sprehod do postaje Charing Cross. Od tam smo se odpeljali do muzeja voščenih lutk Madame Tussaud’s. Z otroškim navdušenjem smo bili vzhičeni nad mnogimi slavnimi, selfiji pa pričajo, da so voščene lutke skoraj kot žive. Ob izteku dneva smo se sprehodili čez zelena pljuča Londona, Hyde Park, do italijanske restavracije, kjer smo se dodobra okrepčali. Večerni sprehod pa nas je danes vodil čez ulico Oxford Street. Nekaj nakupov, več window-shoppinga, v hotel smo se vrnili na zadnjo nočitev in mislijo na pakiranje.

Ob takem času (20:15) bomo predvidoma jutri že na letališču Jožeta Pučnika na Brniku, v objemu naših najdražjih.